Dvoufaktorová advokátní úschova pro bezpečný převod nemovitosti i peněz

Prodáváte nebo kupujete byt, dům či pozemek a máte obavy ze ztráty peněz? Sjednejte si  u nás úschovu peněz a nic neriskujte. Pomůžeme vám i se sepsáním či kontrolou smlouvy a správným podáním na katastr. Specializujeme se na to přes 15 let.

Bezpečnost advokátní úschovy je naší nejvyšší prioritou

Dlouhodobě vyvýjíme funkční a bezpečnostní systém naší úschovy tak, abychom mohli garantovat našim klientům nejvyšší bezpečnostní záruky, kterých jsme schopni dosáhnout. Proto je nám ctí, že můžeme ve spolupráci s advokátní kanceláří Arrows nabízet našim klientům unikátní bezpečnostní systém úschov – dvoufaktorovou advokátní úschovu. Tato společná úschova je jednoznačně nejbezpečnější advokátní úschovou na trhu. Účast dvou nezávislých advokátních kanceláří je zárukou maximální ochrany peněz klientů.

 

 

Díky čemu je dvoufaktorová úschova tak výjimečná?

  1. Klient má možnost kontroly stavu svého úschovní účtu kdykoli potřebuje. Klienti dostanou přístupové údaje pro náhled na úschovní účet a mohou si tak kdykoliv ověřit jeho stav a že na něm se nachází veškeré peníze.
  2. A hlavní je pak samotná dvoufaktorová výplata peněz. Tu musí autorizovat současně v obou advokátních kancelářích – u nás a partnerů z Arrows. Bez ohledu na výši částky je tím zajištěna maximální bezpečnost a ochrana složených peněz.

Úschova od 5 500 Kč

je cena za kompletní provedení advokátní úschovy u nás včetně podpisové schůzky a úředního ověření podpisů.

Automaticky počítáme s tím, že do úschovy přijmeme i listiny (kupní smlouvu s úředně ověřenými podpisy smluvních stran a návrh na vklad), kdy po připsání kupní ceny na úschovní účet tyto listiny doručíme na katastrální úřad.

Až 18 000 Kč ušetříte  oproti ceně u notáře či v bance

Na nákladech za úschovu částky vyšší než 10 mil. Kč ušetříte i 18 tisíc. Pokud Vám současně připravíme i smlouvu kupní, bude úspora ještě vyšší.

Notář si za úschovu kupní ceny účtuje odměnu dle notářského tarifu, kdy pro úschovu částky ve výši 10 mil. Kč činí odměna 23 600 Kč + DPH. Částka ještě naroste, pokud notář přijme do úschovy i listiny. Notář může samozřejmě také sepsat kupní smlouvu, kdy pokud ji sepíše jako „obyčejnou“ listinu, nikoliv ve formě notářského zápisu, nemůže se řídit notářským tarifem. Sepis kupní smlouvy pak spadá pod poskytování právní pomoci a řídí se dle § 10 notářského tarifu advokátním tarifem. Za sepis kupní smlouvy a návrhu na katastr si tedy notář navíc k odměně za úschovu naúčtuje smluvní odměnu ve výši dle dohody s klientem.

Ceny bankovních úschov se dle našich zkušeností z poslední doby pohybují do 10 000 Kč pro úschovu částek vyšších než 10 mil. Kč. Musíte si však zajistit sepsání kupní smlouvy a zároveň jsou problematické změny v úschovní smlouvě banky, pokud je potřebujete. Při potřebě individuálnějšího přístupu se tak bankovní úschova výrazně prodraží.

3 pracovní dny je lhůta, v níž vyplatíme 99 % úschov

V naší smlouvě o úschově standardně ponecháváme lhůtu maximálně 5 pracovních dnů po splnění výplatních podmínek jako lhůtu pro nás k provedení platby ve prospěch strany prodávající (či ve prospěch jiných subjektů dle pokynů k výplatě nastavených ve smlouvě o úschově). V této lhůtě tedy musíme stáhnout aktuální list vlastnictví a zkontrolovat splnění výplatních podmínek ve smlouvě o úschově (převod vlastnického práva, popř. výmaz původního zástavního práva, neexistence jiných zatížení a jiné).

Díky spolehlivým zaměstnancům a dobře nastavenému systému se k nám informace o pravděpodobném splnění výplatních podmínek dostává včas tak, že partneři kanceláře stíhají osobně zkontrolovat potřebné podklady a zadat platbu v 99 % případů do 3 pracovních dnů.

Advokáti vždy pečlivě kontrolují výplatu každé částky z úschovy

– za naši kancelář osobně partneři kanceláře Mgr. Jan Zajíček a JUDr. Ilona Černochová, LL.M.. Před provedením samotné platby je samozřejmě stěžejní zkontrolovat splnění všech podmínek pro výplatu finančních prostředků z úschovy, které si strany v konkrétním případě ve smlouvě domluvily. U kupní smlouvy se tedy typicky jedná o kontrolu převodu vlastnictví na stranu kupující, ale dále se výplatní podmínky můžou lišit. Někdy se vyplácí i provize zprostředkovateli, či se částka odesílá na více účtů strany prodávající, popřípadě jednotlivým spoluvlastníkům na straně prodávající.

Výjimkou není ani čekání s výplatou na dokončený výmaz původního zástavního práva strany prodávající, jímž měla zajištěný úvěr ke koupi této nemovitosti v minulosti. Často se v tomto případě můžeme setkat minimálně s pozastávkou části kupní ceny v řádech nižších stovek tisíc korun. Pro některé kupující je důležité, že dojde ke včasnému předání, proto si pozastávkou kupní ceny můžou ošetřit i předání s podepsaným předávacím protokolem.

K podepsaným smlouvám se proto před výplatou finančních prostředků z úschovy důkladně vracíme, partneři kanceláře vždy osobně kontrolují všechny podmínky pro výplatu ve smlouvách obsažené a stáhnou aktuální list vlastnictví, který pečlivě prostudují.

100 000 000 Kč – částka, na kterou jsou naše úschovy pojištěny

Máme uzavřeno pojištění profesní odpovědnosti za škodu způsobenou schovatelem při výkonu advokacie s limitem pojistného krytí ve výši 100 000 000 Kč, což je limit nadstandardně vysoký v porovnání s povinným limitem ve výši 7 000 000 Kč, který má automaticky každý samostatný advokát v rámci povinného základního advokátního pojištění.

Naše pojištění s nadstandardním limitem nám kryje záda i pro případy neúmyslného lidského pochybení, jako je překlep v čísle úschovního účtu uvedeného v naší úschovní smlouvě nebo naopak překlep v čísle účtu strany prodávající při výplatě kupní ceny z úschovy. Těmto omylům se samozřejmě snažíme vyhnout především systémem dvojí kontroly čísla úschovního účtu vyplněného ve smlouvě o úschově v dostatečném předstihu před tím, než má dojít k jejímu podpisu.

Při kontrole smluv sepsaných jinými kolegy advokáty, kteří zároveň provádí úschovu kupní ceny, vždy vyzýváme k předložení potvrzení o výši jejich pojistného limitu, pokud uschovaná částka převyšuje částku 7 000 000 Kč, což je limit v rámci povinného základního advokátního pojištění. V opačném případě nepovažujeme advokátní úschovu kupní ceny za bezrizikovou.

50+ realitních klientů

je počet klientů, pro něž dlouhodobě poskytujeme úschovy a kteří patří mezi špičku na trhu. Zde se můžete podívat, kdo z realitního trhu například patří mezi naše stálé klienty. S čistým svědomím můžeme říct, že naše spolupráce jsou dlouhodobé a fungující. Máme za léta praxe již kvalitně nastavený systém počínaje získáním všech potřebných dokumentů a informací od klientů, ať už jednáme se zprostředkujícím makléřem či přímo s prodávajícím a kupujícím. Víme, na co se zeptat, a které podklady získat, aby naše práce byla efektivní. V průběhu transakce, kdy je uschovaná částka připsána na účet advokátní úschovy a čeká na vyplacení, transparentně informujeme všechny účastníky úschovní smlouvy o jakémkoliv pohybu na účtu advokátní úschovy, typicky prostřednictvím e-mailu, který nám strany sdělí, nebo jiným způsobem dle dohody.

Jste-li makléř či obchodní společnost podnikající na realitním trhu, rádi vás zasvětíme do našeho know-how, a budete-li vy i vaši klienti spokojení, garantujeme vám možnost dlouhodobé spolupráce.

Jak o mně mluví ostatní

"Služby paní doktorky Černochové mohu doporučit opravdu každému, kdo řeší cokoliv v oblasti realitního práva. Díky své odbornosti a skvěle fungujícímu týmu je schopna ve vysoké kvalitě řešit i ty nejsložitější realitní transakce. Je rychlá, spolehlivá a cenově velmi přijatelná! Zpracovala pro mne desítky kupních i úschovních smluv a vždy vše proběhlo ke spokojenosti zúčastněných stran. Jsem přesvědčen, že je v této komplikované oblasti schopna poradit úplně každému."
Ing. Petr Hornát
Realitní makléř
„Služby paní doktorky Černochové mohu vřele doporučit. Oceňuji její reakční rychlost a spolehlivost. Jako osobní realitní makléř prožívám s klienty každý případ od A-Z osobně a důvěrně znám jejich pocity, když chtějí prodat nebo koupit střechu nad hlavou. Radost, nadšení, ale i nejrůznější obavy, nervozita, aby obchod dopadl skvěle. V takové chvíli plyne čas jinak. Proto jsem velmi ráda, že se paní doktorka specializuje na převody nemovitostí a v neposlední řadě i to, že na rozdíl od jiných advokátů, kteří někdy komunikují jen přes asistentky a reagují s velkým zpožděním, komunikuje napřímo."
Pavla Temrová
realitní makléřka, investorka, autorka Realitní kuchařky, www.realitnikucharka.cz
„Ilona Černochová je jednoduše realitní právnička snů. Pomáhala nám s jednou větší realitní transakcí a odvedla 100% profesionální práci s plnohodnotným právním výkladem, díky kterému jsme se mohli v celé věci snadno zorientovat. Navíc je milá, ochotná a je radost s ní komunikovat. Vřele doporučuji.“  
Robert Vlach
- podnikatelský poradce, autor bestsellerů
Dobrý den, paní doktorko, dovoluji si Vás informovat, že koupě pozemku byla úspěšně dokončena. Celá transakce proběhla zcela hladce. Zásluhu na tom má i výborná práce vaší kanceláře. Mnohokrát děkuji Vám i paní magistře.
Lucie Tothová
S právními službami a s přístupem paní Maňákové jsem byl určitě spokojen a pokud budu v budoucnu něco řešit v souvislosti s prodejem či nákupem nemovitosti, rád se na Vaši AK znovu obrátím.
Michal Korejs
Head Of Product Development v NN Životní pojišťovna
„Ilona Černochová je to nejlepší, co se mi mohlo na realitním trhu přihodit. Prodával jsem stavební pozemek s mobilním domkem a vzápětí kupoval statek s rozsáhlými pozemky. Vše bez realitní kanceláře, pouze s Ilonou v zádech. Famózně se postarala o přípravu, kontrolu a konzultace smluv, zajistila advokátní úschovu a velmi přehledně mě provedla celým byrokratickým procesem. Protistrana nikdy neměla připomínky k jejím návrhům, což výrazně urychlovalo obchod. Když jsem si s něčím nevěděl rady, byla tu neustále pro mě – jak na telefonu, tak na e-mailu. Velmi si pochvaluji i to, že veškerá administrativa proběhla na dálku, bez nutnosti nadbytečných osobních schůzek. Skoro mi je líto, že nekupuji a neprodávám nemovitosti častěji 🙂 Iloně dávám mé nejkladnější doporučení, protože spolupracovat se skutečným profesionálem je vážně radost.“
Luboš Moravec — copywriter a rešeršér pro domácí cestovní ruch, krajinoznalec, lubos.moravec@gmail.com
"S Ilonou Černochovou jsme řešili několik nemovitostí (koupě i pronájem). Smlouvy vždy byly rychle připraveny. Spolupráce je taková, že smlouvu odešlu ke kontrole a můžu úplně vypustit z hlavy, protože vím, že dostanu naprosto precizní výsledek. Ilona má velký přehled v nemovitostním právu a u jedné složité koupě nás ochránila před tím, že nám propadlo několik set tisíc korun jako rezervační záloha. Majitelé po podepsání rezervační smlouvy dostali vyšší nabídku, ale nechtěli nám vrátit složenou zálohu a snažili se dosáhnout toho, že smlouvu nepodepíšeme, takže kauce jim prodadne. Díky Iloně se to nestalo a my nakonec svoji nemovitost máme."  
Dominika Špačková, www.dominika.cz
Díky moc za skvělou spolupráci na prodejích a pronájmech hotelů! Po dlouhém hledání partner, který rychle reaguje a se vším si poradí. Děkuji Vám Ilono
Jan Halíř
Jednatel společnosti HOTEL SOLUTIONS s.r.o. www.hotelsolutions.cz
Paní Černochová mi vždy ochotně poradila ohledně řešení právních záležitostí, a to i po telefonu. Přístup paní Černochové je velmi profesionální, ráda poradí i v "menších" právních otázkách a vždy reaguje rychle. Ke své práci přistupuje maximálně zodpovědně, tomu také odpovídají skvělé výsledky. Vím, že se na paní Černochovou mohu kdykoli obrátit, vřele její služby doporučuji i ostatním klientům.
Bc.Terezie Kmochová
Věřím, že vzhledem k mé někdejší vlastní praxi právničky mám o něco vyšší nároky na vhodného právníka. Ilonu jsem poznala coby účastnici mých kurzů stylistiky pro právníky. Už tehdy mě zaujal její písemný projev - lepší a především zajímavější, chytlavější, než u většiny kolegů. Ilony přístup je nejen profesionální, ale také uklidňující. Ilona dovede člověka přesvědčit, že s klidem a rozvahou se věci odehrají a přijmou lépe, než ve stresu. Je k nezaplacení, když člověk potřebuje věc probrat v pohodě, aniž by měl pocit, že se vyjadřuje zdlouhavě či neobratně, a že zdržuje advokáta, který neustále letmo sleduje čas. Čeho si na Iloně vážím nejvíce je ovšem její přesvědčení a srdce, s nímž hájí práva svých klientů. To je u dnešních advokátů nezvyklé - většina angažovanost jen předstírá, zatímco si udržuje odstup. Ilona je maximalistka a dokázala mou zdánlivě ztracenou kauzu dovést k úspěšnému konci. Mohu ji všem jen doporučit!
Mgr. Blanka Čechová
Ilonu jsem požádala o pomoc při jednání o smlouvě o dílo na stavební úpravy našeho bytového domu. Po kontrole smlouvy mě Ilona upozornila na ujednání ve smlouvě, která pro nás byla nevýhodná a naopak navrhla do smlouvy doplnit některé články, abychom byli proti dodavateli lépe chráněni. Celá spolupráce proběhla rychle a příjemně a já mohla smlouvu do týdne s klidným svědomím podepsat. Služby Iloniny kanceláře proto mohu jen doporučit.
Ing. Lucie Pešková
Služby JUDr. Ilony Černochové mohu doporučit. Její jednání je vstřícné a profesionální. V problematice našich případů se orientovala skutečně dobře, což přispělo k jejich zdárnému uzavření.
R. Rambousek
Jednatel, PVD PROFI s.r.o. (r.rambousek@volny.cz)
Děkujeme JUDr. Iloně Černochové za spolupráci na úpravě a připomínkách ke stanovám našeho společenství vlastníků jednotek. JUDr. Černochová nám pomohla navrhnout změny stanov, díky kterým byla některá ustanovení vlastníkům srozumitelnější. Rovněž nám ochotně zodpověděla četné dotazy, takže jsme mohli stanovy schválit s vědomím, že je vše v pořádku, v souladu s NOZ a našimi požadavky. Celý proces aktualizace stanov se nám také díky součinnosti paní doktorky podařil zvládnout ve velmi krátkém čase.
Ing. Jana Farská a Ing. MgA. Pavel Farský
Právní služby JUDr. Ilony Černochové jsou úctyhodné. Naše společnost si nechala vypracovat velice specifickou nájemní smlouvu. Paní Černochová mi poskytla veškerou právní podporu, poradenství a návrhy na změny pro lepší srozumitelnost smlouvy a realizaci daného záměru. Rychlost flexibilita a komunikace byla úžasná. Požadavek byl vždy řešen s maximální pečlivostí pílí a vysokou profesionalitou. V každé větě je schován kus empatické osobnosti paní Černochové, pro kterou je spokojenost klienta na prvním místě. Chtěl bych jí tímto poděkovat a vyjádřit obrovské díky, že jsem měl tu čest s ní spolupracovat. Je to nepopsatelná pozitivní zkušenost a doporučuji její služby každému, kdo hledá advokáta se specifickým osobním přístupem.
Bc. Michal Riedel
CEO, Private Luxury Apartments s.r.o.
Moc Vám děkujeme za skvělé služby a milý přístup!
Jaroslav Jary Králik, STUDIO SYNAPSE

Zajímá Vás více? Napište mi